İşte Yeni Whatsapp Emojileri


Geçtiğimiz günlerde Whatsapp’ın yeni emoji tasarımına geçeceğini öğrenmiştik ve Whatsapp bugün beta kullanıcılarına yeni emoji güncellemesini gönderdi. Bu kullanıcılardan biri de benim. Aslında emojiler yenilenmedi sadece görsel olarak birazcık farklılaştı. Twitter’da okuduğum tepkilere göre de genel olarak Apple emojilerine benzetilmiş.

İşte telefonum’dan çektiğim bazı emoji grupları :  whatsapp yeni emojiler

Ben bu emoji grubunu beğendim, eski emojilerden bazılarında yüz ifadesi hala net olarak görünmüyordu. Bu emojilerin görüntüsü çok net ve canlı.

whatsapp yeni emojiler

En çok beğendim bu emojiler oldu, çünkü eski versiyonlarında bu emojilerin bazılarında tepkileri yine yukarıda dediğim gibi net değildi, ama en çok bu emojilerde farkediliyordu bu.

 

 

whatsapp yeni emojiler

Maymun emojileri leş gibi olmuş. Önceki emoji tarzının aksine bence sevimli özelliğini kaybetmiş. Ama baykuşu beğendim. Eski tarzında yumurtadan çıkan civcivin hafif yana doğru “mülayim” gibi görünen görüntüsü yerine bu ” hi, bitch ! ” tarzı pek hoşuma gitmedi. Ama inanılmaz canlı ve net görünüşü süper.

whsatapp yeni emojiler

Bence bu emojilerde diğerlerine nazaran daha belirsiz bir güncelleme var, netleştirme ve keskinlik dışında çok farklı görünmelerini sağlayacak değişimler olmamış gibi.

whatsapp yeni emojiler

Buradaki emojiler sanki şöyle yapılmış gibi :

– Abi bu emojilerde nasıl  bir şey yapalım ?

+ Azcık oval olsun, köşeli olmasın işte, kenarları kıvır bi bakalım.

– Tamam abi, nasıl olmuş.

+ Süper, koy.

whatsapp yeni emojiler

Yukarıdaki emojilerle bu emojileri yeniden tasarlayan kişi kesin aynı kişi. Bence kenarlardan kıvır , köşeli olmasın dediler diye eline geçen emojiyi ovalleştirmiş gibi. Ama burası güzel olmuş bence, yukarıdaki kalpleri saymazsak baya iyi olmuş. Ama şöyle de bir şey var, kalbin oval hatlarda olması mantıklı.


Tüm emojileri tek tek eklemedim ama en çok kullanılan emojilerin çoğunu eklemeye çalıştım.
Ben yeni emojilerin tasarımını beğendim. Whatsapp’tan sonra Facebook ve Instagram için de bu güncellemeler gelecek mi bilmiyorum. Ayrıca bu emoji Apple’ın emojileriyle aynıydı, eski emojileri Apple cihazlarda her yerde kullanabiliyordunuz. Android cihazlarda ise farklı emojiler olduğu için, SMS ya da Instagram’da kullanmanız zor oluyordu. Yani Instagram ve Facebook’a gelebilecek bu tarz bir güncelleme büyük ihtimalle Apple’lardaki emojilerinde artık iyi görünmemesine sebep olacaktır.


Ragıp Diler
Kendine Webmaster, Blogger, Wordpressci.. ragipdiler.com

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

WallSophy'ye Giriş Yap

Şifremi Sıfırla

Geri dön
Giriş Yap