iOS 11 İçin En İyi AR Uygulamaları


Apple, geçtiğimiz haftalarda iOS 11 güncellemesini yayınlamış ve bununla birlikte ARKit teknolojisini tanıtmıştı. Bu güncellemelerin ardından birçok geliştirici AR ( Augmented-Reality ) uygulamalarını App Store’da yayınlamaya başladı. Bu konuyla ilgili olan ilk yazım IKEA’nıın ” Ikea Place ” uygulaması olmuştu. Şimdi ise App Store’da yer alan diğer ARkit uygulamalarını inceleyeceğiz.


1 – World Brush

From itunes.apple.com
World Brush – iOS 11 AR Uygulaması

Bu uygulama ile etrafınızdaki her yere uygulamadaki fırçalarla resim çizebilir ya da yazı yazabilirsiniz. Yaptığınız çalışmaları konumunuza kaydedebilir ve o konumdaki başka kişiler resminizi ya da yazınızı beğenebilir veya kötüye bir kullanım varsa rapor edebilir.

2 – Magicplan

magicplan - iOS 11 AR Uygulaması
magicplan screenshot from itunes.apple.com

Magicplan, fotoğraf çekerek profesyonel kat planları oluşturmanızı sağlıyor. DIY projelerini planlayabilirsiniz aynı zamanda işin yapılmak istenildiği alanı 3D olarak görmenize imkan veriyor.

3 – King of Pool

King of Pool - iOS 11 AR Uygulaması
King of Pool – iOS 11 AR Uygulaması

King of Pool, bir online bilardo oyunu. Dünya’nın her yerinden bilardo oyuncularıyla mücadele edeceğiniz arttırılmış gerçeklik deneyimi yaşatıyor.

4 – Star Wars

Star Wars - iOS 11 AR Uygulamaları
Star Wars – iOS 11 AR Uygulamaları

Star Wars hayranıysanız bu uygulamayı kesinlikle indirmelisiniz. Size haberler, güncellemeler, özel etkinlikler ve film haberleri dahil tüm duyurular için anında bildirimler gönderir. AR sayesinde 3D Star Wars karakterlerin, gemilerin ve özel testlerin kilidini açabilirsiniz.

5 – AR Dragon

AR Dragon - iOS 11 AR Uygulaması
AR Dragon – iOS 11 AR Uygulaması

AR Dragon, sanal bir evcil hayvan simülatörüdür. Bu uygulamada, ejderhanızı besleyebilirsiniz, onunla oyun oynayabilirsiniz.

Ragıp Diler
Kendine Webmaster, Blogger, Wordpressci.. ragipdiler.com

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

WallSophy'ye Giriş Yap

Şifremi Sıfırla

Geri dön
Giriş Yap