Facebook Whatsapp Butonunu Test Ettim


facebook whatsapp butonuYaklaşık 1 haftadır Facebook uygulamamda Whatsapp butonunu görüyorum. Bunun nedeni Facebook beta tester olduğum için. Ama bunun bir test özellik olduğunu sabah sosyalmedya.co ‘da okuduğum haberden sonra farkettim ve haberin içeriğini genişletebilecek deneyimlerimi aktarmak istedim.

Buton Ne İşe Yarıyor ?

Whatsapp butonu aslında şu an için sadece bir kısayol düğmesi görevi görüyor. Yani Facebook içerisindeyken tekrar ana ekrana dönüp Whatsapp uygulamasına giriş yapmanıza gerek kalmıyor. Doğrudan Whatsapp’a yönlendiriliyorsunuz. Ben bunun telefon numarası ile doğrulanmış hesaplar için çalıştığını düşünüyorum. Yani telefon numaranızı Facebook’a kaydetmediyseniz doğrudan yönlendirme yapabileceğini düşünmüyorum. Bir başka senaryo ise, yalnızca Whatsapp’a telefon numaranızı kaydettirmeniz belki Facebook için de yeterli olacaktır ve Facebook’a telefon numaranızı kaydetmeseniz bile Whatsapp ile doğrudan bağlantı kurabileceksiniz.

Sadece Bir Kısayol Düğmesi ?

Sadece bu amaç için tasarlanmış olması biraz basit olur diye düşünüyorum. Instagram butonunda olduğu gibi, Facebook arkadaşların ve Instagram hesaplarını eşleştirerek önerilen kişileri buna uygun hale getirmeye çalışıyor. Whatsapp’ta yine aynı senaryo ile karşılaşabiliriz, yani Facebook arkadaşlarınız direkt olarak Whatsapp listenize eklenebilir. Evet, direkt olarak eklenebilir çünkü Whatsapp’ta Instagram gibi takip etme veya gizli hesap gibi özellikler bulunmuyor. Ama bu şekilde olması çok arkadaşlı hesaplar için sıkıntı yaratacaktır, bu yüzden Facebook yine Instagram’da olduğu gibi size bu buton üzerinden kaç kişinin Whatsapp kullanıcısı olduğunu verecektir, fakat Whatsapp’ta ekleyebilmeniz için farklı bir taktik uygulayacaktır diye düşünüyorum.

Fotoğrafta gördüğünüz gibi Whatsapp için şu an herhangi bir öneri ya da bildirim bulunmuyor, ancak bu beta olduğu için ve listemdeki arkadaşlarımın bu özelliği aktif olmadığı için olabilir. Sadece bir kısayol düğmesi olarak kullanılıyor.

Beta kullanıcılara yeni özellikler eklendikçe bu konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Ragıp Diler
Kendine Webmaster, Blogger, Wordpressci.. ragipdiler.com

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

WallSophy'ye Giriş Yap

Şifremi Sıfırla

Geri dön
Giriş Yap