Facebook’tan Acil Yardım Durumları İçin Kriz Müdahale Özelliği


Facebook’un doğal afetler ve acil yardım durumları için oluşturduğu Güvenlik Kontrolü artık daha fazla özellik içeriyor.

Facebook, kullanıcılarının doğal afetler, terörist saldırıları ve dünyadaki insanları etkileyen diğer olaylar hakkında bilgi edinmesine yardımcı olan yeni “Kriz Müdahale Harekatı” özelliğini ortaya çıkardı. ( İngilizce ” Crisis Response ” olan özelliğin Türkçe’ye çevirisi farklı olabilir. )

Bu yeni özellik geçtiğimiz aylarda tanıtılan Güvenlik Kontrolü’nün yeni ve üst bir sürümü olarak düşünülebilir. Şuan Güvenlik Kontrolü olan bölüm ilerleyen haftalarda Kriz Müdahale Harekatı ( Crisis Response ) olarak değiştirilecek.

Image From Facebook

Kullanıcılar, doğal afet, terör saldırıları ya da benzeri durumlarda Facebook Güvenlik Kontrolü’nü topluluğa yardım, bağış toplama şeklindeki özellikleri Facebook fonlama araçları ve topluluk yardımı ile kullanabilecekler. Bu özellik de yeni Kriz Müdahale Harekatı (Crisis Response) özelliğinin bir parçası olacak.

Facebook, Amerika’da son bir haftadır gerçekleşen Irma ve Harvey kasırgalarına Facebook kullanıcılarının vermiş olduğu tepkilerden ilham alarak bu özelliği geliştirdiğini söylüyor. Çünkü bu kasırga felaketinden sonra birçok kişi bölgede yardım ve kurtarma çalışmaları için sosyal medyayı kullanmış.

Mark Zuckerberg Facebook’ta bir yazı paylaşarak “Geçtiğimiz haftalarda çok felaket gördük ve topluluğumuzun birbirine yardım etmek için bir araya geldiğini gördük. Bunun küresel topluluğumuzun güvenliğini de sağlamaya yardımcı olması için önemli bir altyapı olduğunu düşünüyoruz.” dedi .

 

Ragıp Diler
Kendine Webmaster, Blogger, Wordpressci.. ragipdiler.com

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

WallSophy'ye Giriş Yap

Şifremi Sıfırla

Geri dön
Giriş Yap