Blog Yazmaya Neden Başladım ?


Acemi Birliği

Blog yazmaya neden başladım sorusuna ilk blog yazımda yanıt vermeye çalışacağım.

 

Küçük yaşlardan beri internet, websitesi ve blog yazılarıyla ilgili birçok çalışma yapıyordum. Bu konuya 12-13 yaşlarımdan beri meraklıyım. O zamanlar Google‘ın sağladığı ücretsiz “googlepages” ile web siteleri yapıyordum. Daha önce bu kadar kapsamlı bir blog yazma deneyimi yaşamadım.

İnternet ve teknolojiyle ilgileniyorsanız, neredeyse en önemli unsur içerik üretmekmiş bunu öğrendim. İnternette olmak istiyorum, bir web sitesi yapmak istiyorum gibi fikirlerden yola çıkarak 12-13 yaşlarımdaki bilgilerimi bir kenara koydum ve son 2-2.5 senedir sıfırdan her şeyi öğrenmeye ve takip etmeye başladım, hala araştırıyor ve öğreniyorum. İlgilendiğin konuyu araştırmak ve öğrenmek kadar zevkli bir şey yok. Fakat araştır, oku ve öğren bunların bu şekilde sana katkısı hala yüzde yüz olmuyor. Bunları deneyimlemek lazım. Çünkü salt bilgi ile yapmak istediğin şeylerin parametreleri bazen uyuşmayabiliyor.

Ben de WallSophy’ yi kurdum. Araştırmaya, öğrenmeye, okumaya ve deneyimlemeye tam anlamıyla erişmek için. Aslında blog yazmaya neden başladım sorusunun yanıtı öğrendiklerimi denemek istiyorum, yanlış ya da doğru olabilir. Hata yapabilirim. Eğer hata yaparsam nasıl blog yazılmaz bunu öğreneceğim ve yapılmayacak listesine bu hataları ekleyebileceğim ki geriye kalan doğrular gerçek bir fayda sağlayan doğrular olacak.

WallSophy’de Neler Olacak ?

WallSophy’de kendi ilgi alanlarımda öğrendiğim hatta deneyimlediğim yazılarım ve yine takip ettiğim yerli ve yabancı teknoloji haberlerinden en ilgimi çekenleri kendi yorumlarımla aktarmaya çalışacağım. Bazen dijital pazarlama ve sosyal medya ile ilgili bazen ise ilham alınacak örnekler ve internetteki gelişmelerden oluşturmaya çalışacağım.

Takip edip, okuyup, deneyip, öğrendiğim birçok bilgiyi paylaşmaya çalışacağım. Sürç-i lisan da edebilirim kimi zaman ama herkese faydalı olmasını istediğim konuları ince eleyip sık dokuyarak yazmaya çalışacağım.

Teşekkürler.

Ragıp Diler
Kendine Webmaster, Blogger, Wordpressci.. ragipdiler.com

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Geri bildirim: SEO Nedir ? | WallSophy

Giriş Yap

WallSophy'ye Giriş Yap

Şifremi Sıfırla

Geri dön
Giriş Yap